"Enter"a basıp içeriğe geçin

TYT Kolay mı Olacak Zor mu? (2018)

Temel Yeterlilik Testi Ne Kadar Zor Olacak?

Üniversiteye giriş sınavları kapsamında 23 Haziran 2018 günü gerçekleştirilecek ilk oturum olan Temel Yeterlilik Testi öğrenciler tarafından yoğun şekilde merak edilmektedir. Sınav kapsamında 40 adet Türkçe, 40 adet matematik, 20 adet sosyal bilimler ve 20 adet fen bilimleri olarak 120 soru sorulacaktır. 135 dakika içerisinde cevaplanan sorular ile birlikte tyt puan hesaplama işlemi için veriler elde edilebilir.

Temel Yeterlilik Testi Kolay Olacak Mı?


Temel bilgilerin hesaplanabilmesi ve test edilmesi için uygulanacak ilk aşama sınavı kapsamında cevaplanan 120 soru içerisinde Türk dili ve anlatım, temel matematik, genel coğrafya ve tarih bilgisi, kimya, biyoloji ve fizik üzerinden genel sorular sorulmakla birlikte lise eğitimine bağlı olarak kolay bir şekilde çözüm yapılabilir. Öğrenciler 2. aşamada vermiş oldukları cevaplarla birlikte toplam olarak yks puan hesaplama imkanı elde edebilirler.

Genel Bir Soru Olarak TYT Kolay Mı Olacak Zor Mu?

Günümüz itibariyle YÖK tarafından geliştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında birinci aşamada temel yeterlilik testi, 2. oturumda lise eğitimi ile ilgili bilgiler ve 2. gün yabancı dil sınavı yapılacaktır. Tamamen akademik bir kadro ile hazırlanacak sorularla sınavın ne kadar zorlayıcı olacağı belirlenecektir. Öğrenciler iki gün boyunca gerçekleştirilen sınavlara girdikten sonra cevaplamış oldukları sorularla tyt yks puan hesaplama aracı sayesinde tahmini olarak alabilecekleri puanları hesaplayabilirler.

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın