"Enter"a basıp içeriğe geçin

TYT Ne Zaman? 2018 (Tarihler Açıklandı)

TYT Ne Zaman

Sınava hazırlanan öğrencilere özellikle TYT ne zaman yapılacak? Merak etmektedir. Bu durum üzerine yapılan açıklamalar doğrultusunda sınavın 23 Haziran 2018 tarihinde yapılacağı belirtildi. İlk oturum olarak yapılacak olan sınav öğle öncesi saat 10:00’da başlayacak. Bu nedenle öğrencilerin sınava geç kalmamak adına mutlaka saatinde belirtilen okullarda olmaları gerekir. Özellikle yapılan açıklamalar doğrultusunda 9:45 uygulamasının kaldırılacak belirtilmektedir. Bu sayede öğrenciler 15 dakika öncesinde okulda olmak zorunda kalmadan yalnızca sınav saatinde okulda olarak sınava girme hakkı kazanabilirler. Ancak saat 10:00 itibariyle sınava girmeyen öğrencilerin sınava alınmasına mümkün olmayacak.


İlk oturumun ardından başlayacak olan ikinci oturum öğleden sonra yapılacak. Bu nedenle 23 Haziran 2018 tarihinde ilk oturum sabah 10.00 yapılırken ikinci oturum saat 13:30’da yapılacak. Özellikle 2018 TYT sınavı konusunda merak edilen soruların cevabı yapılan açıklama sayesinde öğrencilere duyuruldu. Bu nedenle merak içerisinde olan öğrenciler almış oldukları bilgiler doğrultusunda sınava ne zaman geleceklerini saat kaçta başlayacağını öğrenerek çalışma imkanı edebilecekler. İlk olarak birinci oturumda yapılacak olan TYT sınavının ardından ikinci oturumda YKS yapılacak. Bu nedenle öğrenciler puanlarını öğrenmeden iki sınava birden girmek zorunda kalacak. Yapılan düzenlemeler öğrenciler açısından birçok farklı yeniliğin gelmesini sağladı.

TYT Sınavı Konuları

İlk oturumda yapılacak olan 2018 TYT konuları matematik, geometri ve Türkçe üzerinden hazırlanacak olan sorular ile öğrencilere sunulacak. Bu nedenle Temel eğitim üzerinden yapılacak olan sınav sayesinde öğrenciler barajı geçmeleri durumunda ikinci sınavını almış oldukları puan üzerinden değerlendirme imkanı elde edebilecekler. İlk sınavda 150 barajı bulunmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin 150 barajını geçmeleri gerekir. Yapılan düzenlemeler öğrencilere pek çok farklı avantaj sağladığı gibi aynı zamanda dezavantaj da oluşturmaktadır.

 

 

 

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın