"Enter"a basıp içeriğe geçin

TYT Puan Hesaplama


Diplama Puanı

TYT Netleri

Doğru

Yanlış

Net

Türkçe
Mat
Fen
Sosyal


Puan Sonuçlarınız

Ham Puanınız:

Yerleştirme Puanınız:

 

Üniversite sınavları için yeni düzenlenen sınav programı ile birlikte ilk aşamada gerçekleştirilecek Temel Yeterlilik Testi, 23 Haziran 2018 de yapılacak olup öğrenciler tarafından tyt geri sayım aracı ile düzenli bir çalışma programı oluşturulmaktadır. Sınav günü çözülen soruların sayısına göre doğru ve yanlış soru sayıları ile birlikte tyt puan hesaplama mümkün olacaktır. Bu puan ile birlikte ön lisans bölümlerinden ve lisans bölümlerinden tercih yapılabilir.

İlk Aşama İçin Tyt Kaç Gün Kaldı?

23 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek üniversite giriş sınavı kapsamında ilk aşama olacak temel yeterlilik sınavı için kaç gün kaldı sorusunu soran öğrenciler geri sayım aracı ile gün hesaplaması yapabilirler. Bu sayede 23 Haziran ve 24 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek sınavlar ile birlikte yks puan hesaplama imkanı doğacaktır. Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında gerçekleştirilecek sınavlarda öğrenciler tüm soruları cevaplayarak toplam puanları ile eşit ağırlık, sözel ve sayısal puanlarını hesaplayabilirler.

Temel Yeterlilik Testi Kaç Gün Sonra Yapılacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 1. oturumu olarak gerçekleştirilecek temel yeterlilik testi için geri sayımı aracı sayesinde kaç gün kaldığı hesaplanarak haftalık bir ders çalışma programı oluşturulabilir. Yapılan deneme çalışmaları ve sınav günü çözülen sorulara bağlı olarak tyt yks puan hesaplama için iki oturumda toplam olarak doğru ve yanlış sayıları ile işlem gerçekleştirebilirsiniz.