"Enter"a basıp içeriğe geçin

YKS Ne Zaman? (Tarihler Açıklandı) 2018

YKS Ne Zaman?

2018 yılında sınava girecek olanların aklında yer alan en önemli sorulardan birisi YKS ne zaman olacak? Sorusudur. Özellikle öğrenciler için son derece stresli olan bu sürecin ne zaman son bulacağı ve sınavın ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Yapılan açıklamaya göre özellikle sınavın Ramazan bayramı sonrasında 23-24 Haziran tarihinde yapılması planlanıyor. Bu sayede öğrencilerin iki gün boyunca belirlenen oturumlara girerek başarılı olmaları durumunda sınavdan geçerek ileriye doğru daha büyük ve emin adımlar atmaları sağlanmaktadır. Sınava girecek olan öğrenciler belirlenen koşullara uygun şekilde hareket etmeleri durumunda herhangi bir problem yaşamadan sınava girme hakkı kazanabilirler.


Yapılan açıklamalara göre özellikle 9.45 kuralını kalkması ve yalnızca sınav giriş saati olan 10:00 saatinden sonra gelenlerin sınava alınmaması söz konusu olacak. Bu nedenle 2018 YKS sınavına girecek olanlar kurallara uygun şekilde hareket etmeleri durumunda sorunsuz olarak sınava girme imkanı bulabilirler. Sınava geç kalan öğrencilerin sınav alınmaması son dönemde büyük sorunlar yaşanmasına neden olmuştu. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama içeriğine göre özellikle bu yıl yapılacak olan düzenlemeler öğrencilerin daha rahat bir şekilde sınava ulaşım sağlamasına yardımcı olacak şekilde yapılacaktır.

YKS Kaç Oturum Olacak?

Sınav iki ayrı oturumda yapılacağı için öğle öncesinde girilen sınavın ardından öğle sonrasında gelecek olan ikinci oturum ile tamamlanacaktır. Bu nedenle 2018 YKS sınavı için hazırlanmakta olan öğrenciler öncelikle temel yetenek sınavına girdikten sonra öğle sonrasında ikinci oturum sınava girerek sınavı tamamlayabilirler. Özellikle bu durumda öğrenciler ilk girdikleri sınavın 150 barajını geçip geçmediklerini bilmeden ikinci oturuma girmek zorunda kalacaktır. Bu durumun öğrenci açısından avantaj veya dezavantaj sağlaması söz konusu olabilir.

 

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir Cevap Yazın